5 faktorů ovlivňující sexuální apetit u žen

Je naprosto přirozené, že sexuální touha u žen je někdy na bodu mrazu a jindy zase na vrcholu. Chuť na sex totiž ovlivňuje celá řada faktorů. Pojďme se podívat na ty nejznámější a nejběžnější z nich.

Co je libido?

Libido neboli sexuální touhu, potěšení má každý z nás úplně jiné a během našeho života se jeho intenzita nepravidelně mění. Jak jsme již zmínili na začátku, intenzita vzrušení závisí na mnoha faktorech, které se mohou objevit v jakémkoliv věku.

1. Děti a domácnost

Mezi nejběžnější faktory negativně ovlivňující ženskou touhu po sexu patří starost o děti a o domácnost. A není se čemu divit, většina žen nemá možnost si po pracovní době odpočinout, protože jakmile přijdou domů, naskočí do kolotoče a role “matka a uklízečka” v jednom, nehledě na to, že kromě toho musí zařídit nespočet jiných důležitých věcí. A co si budeme, péče o děti není zrovna jednoduchá. Proto mnohdy není úplně jednoduché se soustředit na milostné radovánky v posteli, zejména tehdy, když každou chvilku může přijít jedna z ratolestí.

2. Nedostatek spánku

Nedostatek spánku výrazně ovlivňuje jak funkci celého organismu, tak sexuální chtíč u žen. Pokud se tedy žena nachází ve spánkovém deficitu, jistě nebude mít myšlenky na postelové hrátky, ale na to, až padne do postele a pořádně se vyspí. Nehledě na fakt, že díky nedostatku spánku je žena rozmrzelá či podrážděná, takže slovo “sex” je lepší vůbec nevyslovovat.

3. Stres

Mezi další významné zabijáky libida patří stres. Takže pokud jste v práci pod tlakem, doma nestíháte, s partnerem se hádáte, děti vás přivádí k šílenství, ztrátě sexuálního chtíče se s velkou pravděpodobností nevyhnete. Abyste si sex užila, je potřeba dbát na psychickou stránkou.

4. Menstruační cyklus

A zase ta menstruace! Menstruační cyklus je nevyzpytatelný, hlavním viníkem je PMS neboli premenstruační syndrom. V této fázi se nálada některých žen mění jako na houpačce, cítí se nepohodlně, často trpí nesnesitelnými bolestmi břicha a plynatostí. Výsledkem je pak značná nervozita, která choutky na sex razantně zamítne.

5. Hormonální antikoncepce

Také antikoncepce má značný vliv na ženský sexuální apetit. Ačkoliv by se zdálo, že při sexu (a to i při sexu “na jednu noc”) se žena může pořádně uvolnit, protože se nemusí bát otěhotnění, opak je pravdou. Při užívání antikoncepce dochází k zástavě produkce testosteronu ve vaječnících. A právě hormon testosteron je tak moc důležitý pro vzrušení se. Antikoncepce v těle ženy udržuje stále stejnou hladinu hormonů. Nedochází tedy k žádnému zvýšení sexuální touhy, což může být u žen už tak s nízkým libidem problém.

Pamatujte, že co člověk, to jiný sexuální apetit. Neznamená tedy, že musíte mít stejnou chuť na sex jako váš partner. A pokud vás i tak vaše nízké libido znepokojuje, zaměřte se na výše uvedené faktory, které by vám mohly stát v cestě za naprosto jedinečným sexem.